ES fondu projektu atlase
Atlase-vizuālis

No šodienas, 1. marta, pilsētu iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstam granulu apkures katlu un siltumsūkņu uzstādīšanai, kā arī pieslēgumiem centralizētajām pilsētas apkuras sistēmām. Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā atklātajā projektu atlases ceturtajā pieejami vismaz 3,44 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

Projektā ir iespējams papildus veikt arī apkures sistēmas ar sildelementiem pilnīgu atjaunošanu, pārbūvi vai izveidi, saules paneļu sistēmas (ar pieslēgumu elektrotīklam) iegādi un uzstādīšanu, elektrotīkla pieslēguma jaudas palielināšanu.

Projektus CFLA var iesniegt īpašnieki – fiziskas un juridiskas personas – viendzīvokļa vai vairākdzīvokļu dzīvojamajām mājām pilsētu teritorijās, kur apsilde iepriekš veikta, izmantojot koksnes biomasas, piemēram, malkas, apkuri (triju un vairāk dzīvokļu mājās – arī akmeņogļu vai kūdras apkuri). Projektā pieejamais ERAF finansējuma apmērs nedrīkst pārsniegt 4 400 eiro uz vienu projekta dzīvojamā mājā vai dzīvokļu īpašumu mājsaimniecībā deklarēto iedzīvotāju un varēs segt no 50 % līdz 95 % no projekta attiecināmajām izmaksām atkarībā no izvēlētā siltumapgādes veida.

Projektu iesniegumu sagatavošanai un iesniegšanai atvēlēti divi mēneši: no 2024. gada 1. marta līdz 30. aprīlim. Pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa projektus izvērtēs trīs mēnešu laikā, projektu īstenošana jāveic ne ilgāk kā divu gadu laikā. 

Konsultācijas par pieejamo atbalstu un projektu iesniegumu sagatavošanu pieejamas CFLA darba laikā, zvanot pa tālruni +371 24002700 vai rakstot silti@cfla.gov.lv

Projektus var sagatavot un iesniegt ES fondu projektu portālā, un sistēmā var reģistrēties, autorizējoties ar  eID, eParaksts vai eParaksts Mobile rīkiem. Tehnisko atbalstu par sistēmas lietošanu var saņemt, zvanot +371 20003306 vai rakstot vis@cfla.gov.lv. Vairāk informācijas par reģistrēšanos projektu portālā pieejama CFLA tīmekļvietnē.

Šis ir noslēdzošais no četriem uzsaukumiem, kas paredzēti šajā ES fondu programmā – pirmajā uzsaukumā varēja saņemt ES fondu atbalstu centralizētās siltumapgādes pieslēgumu ierīkošanai dzīvojamajās mājās; otrajā – līdzfinansējumu siltumsūkņu ierīkošanai, trešajā – granulu apkures katliem, savukārt šajā projektu atlases uzsaukumā  tiks atbalstīta dažādu siltumapgādes sistēmu veidu ierīkošana. Projektos papildus var uzstādīt arī saules paneļus.