Datums 14. oktobris, 2021 – 15. decembris, 2021
LaiksVisu dienu
Vieta E-vide KPVIS

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasi pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām infrastruktūras energoefektivitātes paaugstināšanai. Programmas piektajā kārtā šim mērķim no ERAF paredzēti vairāk nekā 37,4 miljoni eiro.

ES fondu programmā, kas vērsta uz primārās enerģijas patēriņa samazinājumu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi, piektajā atlases kārtā, atšķirībā no iepriekšējām, CFLA projektus pieņem atklātā projektu iesniegumu atlasē. Tas nozīmē, ka uz ES fondu atbalstu var pieteikties  pašvaldības vai to izveidotas iestādes, kā arī  pašvaldību kapitālsabiedrības un publiski privātās kapitālsabiedrības, kurā kapitāla daļas vai balsstiesīgās akcijas pieder vismaz vienai pašvaldībai, par pieejamo finansējumu konkurējot konkursa veidā.

Energoefektivitātes paaugstināšanai varēs veikt ēku pārbūvi vai atjaunošanu, lokālās vai autonomās siltumapgādes infrastruktūras pārbūvi vai atjaunošanu, kā arī iegādāties un uzstādīt atjaunojamos energoresursus izmantojošas siltumenerģiju ražošanas iekārtas.