Trešdien, 7. februārī, Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) Karjeras dienas ietvaros viesojās skolēni no Jaunmārupes pamatskolas. Skolēnu vizītes mērķis bija iepazīt darbu valsts pārvaldē un jauniešu lomu Latvijas attīstībā. 

Karjeras diena

Pirmās asociācijas Jaunmārupes pamatskolas skolēniem, dzirdot vārdus “valsts pārvalde”, bija ar dažādām iestādēm, tostarp – ministrijām, Saeimu, tiesu, tāpat tika uzsvērts, ka valsts pārvalde ir drošība, spēks, liela loma ir ekonomikai, finansēm, dažādiem likumiem. 

Pasākuma gaitā skolēni iepazina CFLA vēsturi un darbības jomas, izzināja dažādus objektus, kas finansēti ar ES fondu atbalstu, kā arī centās atminēties, kādos ES fondu objektos paši ir bijuši. Tāpat skolēniem tika piedāvāti vērtīgi padomi par to, kā izturēties darba intervijā, kā izvērtēt, kādu ārējo veidolu izvēlēties dažādai darba videi un kādu priekšstatu tas rada. 

Domājot par savām nākotnes profesionālajām gaitām, skolēni nosauca dažādas vēlmes, sākot ar vēlmi kļūt par futbolistu, beidzot -  ar inženieri. Daļa atzina, ka nākotnē varētu apsvērt darbu valsts pārvaldē, piemēram, programmētāja profesijā. Vislielāko prieku jauniešiem sagādāja dalība tiešsaistes jautājumu - atbilžu spēlē, kurā skolēni varēja testēt savas zināšanas par valsts pārvaldi, CFLA darbības jomām un politiku, vienlaikus piedaloties aizraujošās sacensībās.

Sadarbība un izpratne par valsts pārvaldes darbību ir būtisks solis ceļā uz aktīvu un informētu pilsonisko līdzdalību.

Karjeras diena CFLA