ES fondu projekts
Biznesa stacijas diena Alūksnē

Piektdien, 8. septembrī, jaunajā ražošanas ēkā Tālavas ielā 5, Alūksnē, notika “Biznesa stacijas” diena. Šo ēku Alūksnes novada pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu uzbūvējusi uzņēmējdarbības atbalstam.

Zīmīgi, ka svinīgais mirklis, kurā satikās pašvaldības pārstāvji, jaunie telpu nomnieki un viesi, notika tieši gadu pēc tam, kad “Biznesa stacijas” ēkā tika iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Būtiski, ka ar “Biznesa stacijas” būvniecību Alūksnes Bānīša stacijas kvartālu ir papildinājusi vēl viena uzņēmējdarbībai nozīmīga ēka un, nojaucot četras vidi degradējošas būves, sakārtota iepriekš nesakopta teritorija.

Par jaunbūvētās ražošanas ēkas telpu izmantošanu pašvaldība organizēja telpu nomas izsoli un ēka ir kļuvusi par mājvietu četriem novada uzņēmējiem. Te atrodas novadā pirmā amatalus darītava “Alūksnes alus”. “ND Zutis” piedāvā kūpinātus gaļas izstrādājumus un zvejas produktus, tostarp arī Alūksnes ezera zuti un kūpināta zuša konservus. Studija “Boterra” ražo interjera un eksterjera priekšmetus ar unikālu dizainu no māla un akmens masas. “Impress print” sniedz dažādus grafiskā dizaina un vizuālās reklāmas izstrādes, drukas un arī vides reklāmu montāžas pakalpojumus.

Biznesa stacijas diena Alūksnē

Svinīgajā brīdī Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers sacīja:

Jau 2011. gadā, kad parādījās pirmie signāli no valdības puses, ka tiks sniegts atbalsts industriālajām zonām, to inženierkomunikācijām, sniedzām savus priekšlikumus, lai tiktu atbalstītas ražošanas ēkas dažādās formās, jo neticējām, ka Austrumlatvijā investorus var piesaistīt ar atbalstu tikai inženierkomunikāciju izveidei. Tas izdevās, tāpēc liels paldies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai par sapratni un atbalstu. Šodien esam liecinieki jau piektajai ražošanas ēkai Alūksnes novadā, konkrēti šī paredzēta mazajiem uzņēmējiem. 2010.-2012. gadā pietiekami labi attīstījās novada uzņēmēji, bet pašvaldība nevarēja sniegt ievērojamu atbalstu tikai ar budžeta līdzekļiem tam, ko uzņēmēji vēlējās. Tolaik uzņēmēji gāja krietni pa priekšu pašvaldības iespējām. Šobrīd situācija ir mainījusies un nu pašvaldība iet pa priekšu uzņēmējiem – izbūvē un asfaltē ceļus, būvē ražošanas ēkas uzņēmējdarbības atbalstam. Tagad svarīgi, lai uzņēmēji spēj sasniegt solītos rādītājus, investēt un radīt jaunas darba vietas. Ļoti lepojos par mūsu novada pašvaldības kvalitatīvo darbu, īstenojot ražošanas ēkas. Arī šī ēka ir izbūvēta ļoti augstā kvalitātē. Tas ir tas, ar ko patiešām lepojos – ar katru savas pašvaldības darbinieku. Veiksmi mums visiem, lai arī nākotnē spējam atbalstīt novada uzņēmumus!

Ar paveikto darbu pašvaldību svētku reizē sveica Centrālās finanšu un līgumu aģentūras Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs Māris Millers.

Biznesa stacijas diena Alūksnē

Esot šeit gadu pēc vēsturiskās kapsulas iemūrēšanas, varam redzēt, ka ir sakārtota vēl viena vieta, radīta vēl viena ēka uzņēmējiem uzņēmējdarbības attīstīšanai. Vienlaikus – ir tapusi vieta, kas būs kā papildinājums pilsētā, jauns objekts, ko novērtēs gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi. Alūksnes novada pašvaldība ir pašvaldība, kas skatās uz priekšu un domā, ko attīstīt, – sacīja M. Millers.

Biedrība “Alūksnes lauku partnerība” ir sniegusi atbalstu daudziem vietējiem uzņēmējiem dažādos to attīstības posmos, tostarp arī jaunajiem biznesa stacijas nomniekiem.

Biznesa stacijas diena Alūksnē

“Biznesa stacija” ir tapusi aktivitāšu skaita ziņā un finansiāli apjomīgajā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Alūksnes novadā” Nr.5.6.2.0/21/I/010. Šī projekta mērķis – izveidot komercdarbībai piemērotu infrastruktūru novadā, radot jaunas darbavietas, piesaistot nefinanšu investīcijas un revitalizējot degradētu teritoriju. Projekts vērsts uz saimnieciskās darbības veicējiem pilsētā un novadā, kā arī potenciālajiem komersantiem, investoriem, vietējiem uzņēmumiem un projekta sadarbības partneriem.

“Biznesa staciju” būvdarbus veica SIA “Velve-AE”, projektētājs un autoruzraugs – SIA “ARHITEKTA L. ŠMITA DARBNĪCA”, būvuzraugs – SIA “BBPV”. Projektu vadīja Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere.

Biznesa stacijas diena Alūksnē

Informācija un foto: Alūksnes novada pašvaldība