AF projektu atlase

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atkārtoti ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi, kur Atveseļošanas fonda (AF) finansējumam aicināti pieteikties elektronisko sakaru komersanti. No AF pieejamas investīcijas 13,2 miljonu apmērā platjoslas jeb ļoti augstas veiktspējas tīklu “pēdējās jūdzes” infrastruktūras attīstībai.

Satiksmes ministrijas izstrādātajā AF programmā uz finansējumu var pretendēt elektronisko sakaru komersanti, kuriem ir tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu Latvijā un  kuri iepriekšējo triju gadu laikā ir nodrošinājuši elektronisko sakaru tīkla izveidi vismaz 300 objektos.

AF atbalsts varēs tikt izmantots, lai nodrošinātu ļoti augstas veiktspējas tīkla pasīvās infrastruktūras un augstas veiktspējas tīkla aktīvās infrastruktūras izveidi, projektēšanas un testēšanas izmaksas, kā arī citus saistītos izdevumus.

Investīcijas mērķis ir izveidot elektronisko sakaru infrastruktūru, kas spēj nodrošināt interneta pakalpojumus ar datu pārraides ātrumu vismaz 300 Mbit/s mājsaimniecībām, uzņēmumiem, izglītības un ārstniecības iestādēm, kā arī sabiedriskām ēkām visā valsts teritorijā, izveidojot tehnoloģiski neitrālus pieslēgumus, kas atbalsta ilgtspējīgu nākamās paaudzes fiksēto un fiksēto bezvadu tīklu sakaru savienojamību.

Atlikušais AF finansējums šajā programmā ir 13 200 000 eiro: investīcijām Rīgas, Latgales, Zemgales un Kurzemes reģionā pieejami 3 300 000 eiro.

Projektu iesniegumus CFLA pieņem no š.g. 9. maija līdz 25. jūnijam, savukārt projekta īstenošana jāpabeidz līdz 2026. gada jūnija beigām. Projektu atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē cfla.gov.lv.

AF atbalsts projekta īstenošanai paredzēts Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.4. reformu un investīciju virziena "Digitālās infrastruktūras transformācija" 2.4.1.2.i. investīcijas "Platjoslas jeb ļoti augstas veiktspējas tīklu "pēdējās jūdzes" infrastruktūras attīstība" ietvaros.

Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Projektu atlases”.