Atveseļošanas fonds Veselība
staru terapijas infrastruktūra Liepājas slimnīcā

Ar Atveseļošanas fonda (AF)  investīcijām - 149,5 miljoniem eiro -  10 slimnīcās uzlabo veselības aprūpes infrastruktūru. Atbalsts paredzēts ieguldījumiem Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kā arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā, Vidzemes slimnīcā, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Jelgavas pilsētas slimnīcā.

Pirmais investīciju programmas īstenotais projekts - Liepājā

Pirmo no šīs AF investīciju programmas projektiem īstenojusi Liepājas reģionālajā slimnīca, kur iegādāts moderns lineārais paātrinātājs onkoloģijas pacientiem

Jauna lineārā paātrinātāja iegāde ļauj paplašināt un pilnveidot sniegto staru terapijas pakalpojumu klāstu - uroloģijas, galvas, prostatas, aknu, plaušu, mugurkaula un spinālā kanāla un LOR orgānu starošanai. Būtiskākās jaunās iekārtas priekšrocības ir ērtāka tās lietošana, precizitāte un ātrums. Sistēmas ātrums nodrošina pacientiem īsāku procedūras laiku. Tas nozīmē, ka procedūras, kas kādreiz ilga 10 līdz 30 minūtes, tagad var paveikt mazāk nekā divās minūtēs. Mazāks procedūras laiks arī samazina audzēja kustības iespējamību ārstēšanas laikā un palīdz aizsargāt tuvumā esošos veselos audus un kritiskos orgānus. 

Šī projekta finansējums ir 3,6 miljoni eiro, no tā Atveseļošanas fonda finansējums ir 2,96 miljoni eiro, bet valsts budžeta līdzfinansējums –  623 000 eiro. 

lineārais paātrinātājs Liepājas slimnīcā
Iekārta Varian TrueBeam STX jau ir nodota ekspluatācijā un no 2022. gada tiek izmantota staru terapijas pakalpojumu sniegšanai Liepājas slimnīcā

Slimnīcu infrastruktūrai - 149,5 miljoni eiro no AF

Lielākos ieguldījumus AF investīcijas “Atbalsts universitātes un reģionālo slimnīcu veselības aprūpes infrastruktūras stiprināšanai, lai nodrošinātu visaptverošu ilgtspējīgu integrētu veselības pakalpojumu, mazinātu infekciju slimību izplatību, epidemioloģisko prasību nodrošināšanā” ietvaros paredzētas veikt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infekciju slimību un plaušu korpusa būvniecībā. Kopējais projektiem pieejamais AF finansējums ir 149 500 000 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 26 470 098,40  eiro.

Projektus plānots pabeigt līdz 2026. gada 31. augustam.

Atveseļošanas fonds ir jauna budžeta programma, kas izveidota kā koordinēta ES reakcija Covid-19 krīzei. Atveseļošanas fonda mērķis ir mazināt Covid-19 krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi ilgtermiņā, kā arī atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar ES dalībvalstu pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku. Atbalsts 10 slimnīcu infrastruktūras attīstībai paredzēts investīcijas 4.1.1.2.i. “Atbalsts universitātes un reģionālo slimnīcu veselības aprūpes infrastruktūras stiprināšanai, lai nodrošinātu visaptverošu ilgtspējīgu integrētu veselības pakalpojumu, mazinātu infekciju slimību izplatību, epidemioloģisko prasību nodrošināšanā” ietvaros.