ES fondu projekts Satiksme Transports

Ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu Liepājas ielās pakāpeniski parādās jauni un videi draudzīgi zemās grīdas tramvaju vagoni. Seši jaunie vagoni jau kursē Liepājas ielās, bet vakar no Horvātijas rūpnīcas ieradās septītais tramvaja vagons. Kopumā Liepājai plānoti 14 jaunās paaudzes tramvaji, kas pakāpeniski nomainīs līdz šim 40 un vairāk gadus ekspluatētos vagonus.

Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta veida izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā Liepājā. Tas ir secīgs turpinājums 2007.-2013.g. plānošanas periodā iesāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem, lai nodrošinātu kvalitatīvus, ērtus un drošus pasažieru pārvadājumus Liepājas pilsētā.

Projekts uzlabo pilsētas iedzīvotāju iespējas izmantot sabiedrisko transportu visām sociālajām grupām. Rekonstruējot tramvaja līniju 600m garumā, tiek uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, un tramvaja kustība ir līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Jaunie tramvaju vagoni ir ne tikai piemēroti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī ir aprīkoti ar kondicionēšanas iekārtām, monitoriem un audio sistēmu, tiem ir labāka skaņas izolācija.

Kohēzijas fonda finansējums - 12,74 miljoni eiro.

Vairāk par projektu - esfondi.lv