ES fondu projekts Izglītība

Eiropas Savienības (ES) fondu projektā “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” izveidošana par Profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) un infrastruktūras modernizācijas II. Kārta”  ir izbūvēts jauns vidusskolas mācību un koplietošanas telpu bloks Saules ielā 6, pārbūvēta ēka Saules ielā 2 mākslas skolas vajadzībām, kā arī iekārtots dabaszinātņu kabinets un nodrošināts multimediju dizaina izglītības programmas aprīkojums.

Saules skola Daugavpilī

Jaunbūvē ir izveidota moderna mācību vide, kabineti, darbnīcas, kinozāle, deju zāles, administrācijas telpas, kā arī ēdināšanas telpu bloks. Ir nodrošināta vides pieejamība: ēkā praktiski nav sliekšņu, iebūvēts pacēlājs. Izbūvēti visi nepieciešami inženiertīkli, ierīkotas dušas telpas un labierīcības, tai skaitā personām ar īpašām vajadzībām. Ēkas iekšpagalma fasāde ir veidota no stiklotām konstrukcijām, bet ārējās fasādes īpaša rota – speciāli Daugavpils objektam ražotās keramiskās dekoratīvās flīzes ar pamīšus ievietotajām krāsaina stikla vitrāžām. Ir labiekārtots iekšējais pagalms: izveidots jauns bruģa segums, apgaismojums, uzstādīta liela plāksne ar skolas nosaukumu un tās vēstures hronoloģiju.

Savukārt ēka Saules ielā 2 ir pilnībā pārbūvēta tās trijos stāvos, izveidojot vairākas plašas telpas bērnu mākslas skolas nodarbībām un izstādēm. Tāpat ir montēti visi nepieciešami inženiertīkli, aprīkoti sanitārie mezgli. Vides pieejamībai ir izveidota slīpā nobrauktuve, kā arī ēkā ir iebūvēts pacēlājs. Arī šai ēkai ir izveidota dekoratīva fasāde, toties no māla ķieģeļiem, kuri veido īpašu rakstu. Pie ēkas ir izveidots transporta stāvlaukums. Abas ēkas ir savienotas ar stiklotu galeriju-pāreju 2. stāva līmenī.

Projekta kopējie izdevumi ir 5 701 888,80 eiro, no tiem  ERAF finansējums 2 121 380,59 eiro.

Vairāk par projektu - esfondi.lv