Vizīte ASD_ CFLA_kopfoto

No 2025. gada 14. līdz 18. jūlijam piecpadsmit sievietes līderes no Uzbekistānas valsts pārvaldes viesojas Latvijā, lai padziļinātu zināšanas par dzimumu līdztiesību, līderību un iekļaujošu pārvaldību. Mācību vizīti organizē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), finansē Vācijas Starptautiskās sadarbības biedrība (GIZ), un īsteno sadarbībā ar centru MARTA un Uzbekistānas Republikas Prezidenta administrācijas Valsts dienesta attīstības aģentūru (ARGOS).

Dalībnieces ir “Sieviešu līderu skolas” absolventes. Dalībnieces mācoties  “Sieviešu līderu skolā”, ir apguvušas  tēmas par ekonomiku, projektu vadību, mākslīgā intelekta pielietojumu, diplomātisko protokolu, līderības stratēģiju, motivāciju un laika plānošanu.

Vizīte ASD

Vizītes pirmajā dienā delegāciju sveica CFLA direktore Anita Krūmiņa, uzsverot Latvijas pieredzi ES fondu pārvaldībā un attīstības sadarbībā. Viņa akcentēja CFLA apņemšanos veicināt dzimumu līdztiesību, norādot, ka 85% aģentūras vadītāju ir sievietes.

Vizīte ASD_ CFLA

 Vizītes laikā dalībnieces tiekas ar augsta līmeņa Latvijas amatpersonām:

  •  Anda Čakša, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja, bijusī veselības un izglītības ministre, dalās pieredzē par dzimumu līdztiesības integrēšanu izglītības, veselības un finanšu politikā, kā arī sadarbību ar NVO;
Vizīte ASD_ Saeima
  • Inese Lībiņa-Egnere, Latvijas Republikas tieslietu ministre, uzsver juridisko reformu un cilvēktiesību nozīmi sieviešu līderības stiprināšanā.

Programmas ietvaros notiek arī iedvesmojošas prezentācijas:

  • Riga TechGirls, kur operatīvā direktore un projektu vadītāja Elvīra Zaltāne iepazīstina ar iekļaujošās tehnoloģiju izglītības ekosistēmu, mentorprogrammu un starptautiskām iniciatīvām, piemēram, “Female Founders Across Borders” un “Digital ABC for NGOs”, kas iedrošina tūkstošiem sieviešu un meiteņu iesaistīties tehnoloģiju jomā;
  • “Cerību spārni”, vadošā Latvijas NVO, kas sniedz atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti un vardarbības upuriem, izmantojot sociālo uzņēmējdarbību un iekļaujošus pakalpojumus. Organizāciju vada Eva Viļķina.

Dalībnieces apmeklē arī Saeimu, uzņēmumu MADARA Cosmetics un Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, lai izzinātu, kā kultūras mantojums un inovācijas mijiedarbojas ar iekļaujošu līderību.

 

Saistītas tēmas

Attīstības sadarbība